Sok z buraka – naturalny detoks

Dopada Cię osłabienie? Czujesz, że potrzebujesz detoksu? Sok z buraków jest jednym z lepszych środków do oczyszczenia organizmu. Jest najkorzystniejszy do wytwarzania czerwonych ciałek krwi, wspaniale polepsza skład krwi, likwiduje choroby układu krążenia, jelita grubego, rozpuszcza kamienie w wątrobie i nerkach, pęcherzy moczowym, szczególnie jak się go piję w połączeniu z soku  z marchwi.  Wiele razy ratował mnie w ciąży, kiedy w trzecim czy szóstym miesiącu, organizm wchodził w stan anemii. To niesamowite lekarstwo, tydzień, dwa wystarczyło aby organizm odbudował krwinki. Jednak miej na uwadze dwie istotne sprawy związane z tym sokiem. 

1) Sok z buraków, po wyciśnięciu nie należy pić na świeżo, jak to jest w przypadku innych owocowych i warzywnych soków. Jest bardzo energetyczny i trzeba odczekać ok. 2 godziny. 

2) A po drugie warto go pić przez bambusową, szklaną rurkę aby zadbać o biel zębów.

Lubię sok z buraka, a jeszcze bardziej z kiszonych buraków. Ten drugi idealnie smakuje mi przed śniadaniem. Serwuję go 2 razy w tygodniu. Zresztą moje dzieci, wolą sok z kiszonego buraka bardziej, niż ze świeżego. Natomiast świeży buraczek wypiją w towarzystwie marchwi i jabłka. 

Ah, i jeszcze jedno. W zasadzie najważniejsze. Burak nie jest równy burakowi. Pamiętaj, aby wybierać warzywa bez oprysków! Tylko wtedy są zdrowe i służą do tego do czego powinny służyć tj. leczyć, dawać energię i wzmacniać zdrowie. Kupując „zwykłe” tj opryskiwane warzywa wrzucasz do organizmu masę zbędnych pestycydów i syntetycznej chemii.

Pozdrawiam cię serdecznie 🙂

Justyna – Bez Krowy

Zastanawiasz się jak ogarnąć gotowanie w domu? Od czego zacząć? Jak zaplanować i przygotować posiłki?

Oddaje w twoje ręce gotowiec: 58 stron | 35 przepisów | 7 dni. Szybki i konkretny przewodnik, który na 58 stronach zawiera 35 sezonowych i zdrowych przepisów. To taki praktyczny poradnik, w którym informuję Cię jak poradzić sobie z codziennością i ogarnąć plan żywienia Twój rodziny.

Pozbędziesz się chaosu, zaczniesz planować posiłki. Basic kuchenny pomoże ci z automatu ogarnąć kuchnię i zredukować ilość czasu spędzanego w kuchni.

  • Produkt w promocji
    19,90 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *