Zdrowa żywność. Fakty i mity

Redukcja tłuszczu trzewnego. 5 sposobów na redukcję

Uwaga! Ten na zdjęciu to nie mój brzuch 🙂 choć w przeszłości bywały okresy, że niebezpiecznie zbliżałem się do takiego poziomu, przez własne zaniedbanie. Dziś chciałem ci napisać co zrobić, aby walczyć o swój lepszy wygląd, o lepsze samopoczucie i większą pewność siebie. Otyłość brzuszna jest tak powszechnym problemem, iż obecnie dotyka ponad 40% Polaków.… Czytaj dalej »Redukcja tłuszczu trzewnego. 5 sposobów na redukcję

Zdrowie to długoterminowa inwestycja. Zwrot gwarantowany!

Naukowcy z The Lancet właśnie ogłosili całemu światu: osoby zamożniejsze, która lepiej się żywią, żyją dłużej i zdrowiej (bez chorób), a osoby, które są biedniejsze i żywią się kiepsko (jedzą tanie węglowodany) żyją krócej i często chorują. Tylko czy to naprawdę takie odkrywcze? Wiemy to już od dobrych kilkudziesięciu lat. Jest to logiczne, że żywiąc… Czytaj dalej »Zdrowie to długoterminowa inwestycja. Zwrot gwarantowany!

Nadwaga i otyłość. Przyczyna jest jedna!

Co czwarty dorośli Polka i Polak, co czwarty chłopczyk i co trzecia dziewczynka mają problem z nadwagą. Otyłość w XXI wieku staje się jednym z ważniejszych problemów do rozwiązania. Jak temu zapobiec? W Europie nie mamy problemu z głodem, lecz z przejedzeniem. Polska razem z Turcją, Chorwacją, Słowenią i Słowacją jest liderem wśród państw, gdzie… Czytaj dalej »Nadwaga i otyłość. Przyczyna jest jedna!

Suplementy diety. Super witamina czy Super ściema?

Czy suplementy są nam potrzebne? To trudny temat. Ile dietetyków tyle opinii. Ile ekspertów tyle ekspertyz. Tym bardziej, że w tle toczy cię walka o wielkie pieniądze. Jak to w końcu jest z tymi suplementami? Na samym początku warto odpowiedzieć na pytanie, czym jest suplement? Zgodnie z obowiązującą w Polce definicją umieszczoną gov.pl suplement jest… Czytaj dalej »Suplementy diety. Super witamina czy Super ściema?

Twój smak vs mój smak, czyli czym jest kalibracja smaku

Fuj, jak ty to możesz jeść? Obrzydlistwo! Popatrz, jak to wygląda, przecież to jest wstrętne! Jeśli choć raz usłyszałeś coś podobnego w przeszłości to witaj w domu 🙂 Każdemu z nas smakuje co innego z bardzo prostej przyczyny. Mamy różne doświadczenia smakowe. Jeśli na co dzień zjadasz dużo warzyw, unikasz cukru, a ze smażeniem ci… Czytaj dalej »Twój smak vs mój smak, czyli czym jest kalibracja smaku

Cukier, 5 powodów na NIE!

Cukier to opium XXI wieku, które uzależnia i powoduje długoterminowe negatywne skutki dla zdrowia. Posłuchaj o 5 powodach, dla których nie warto jeść cukru. 1. Immunologia. Cukier poprze proces glikacji uszczelnia arterie i nie pozwala białym krwinkom tj. leukocytom dotrzeć do punktów zapalnych 2. Zmarszczki. Cukier usztywnia kolagen rodzaj białka dodatkowo odwadnia organizm, co z… Czytaj dalej »Cukier, 5 powodów na NIE!

Śmieciowe jedzenie, czym jest i jak go unikać!

Śmieciowe, czyli jakie? Takie pełne tłuszczu, napojów słodzonych, cukru, czy może „fit” 0,1% tłuszczu, takie które nas otacza i jest…. na wciągnięcie ręki? Jesteśmy obecnie wyznawcami koncepcji podziały żywności na białka, tłuszcze, węglowodany. (BTW) Mainstreamowi dietetycy i autorytety z branży żywności najczęściej każą nam liczyć kalorie na podstawie tabelki energetyczne znajdujące się na odwrocie każdego… Czytaj dalej »Śmieciowe jedzenie, czym jest i jak go unikać!