Cukier, 5 powodów na NIE!

Cukier to opium XXI wieku, które uzależnia i powoduje długoterminowe negatywne skutki dla zdrowia. Posłuchaj o 5 powodach, dla których nie warto jeść cukru.

1. Immunologia. Cukier poprze proces glikacji uszczelnia arterie i nie pozwala białym krwinkom tj. leukocytom dotrzeć do punktów zapalnych

2. Zmarszczki. Cukier usztywnia kolagen rodzaj białka dodatkowo odwadnia organizm, co z kolei powoduje powstawanie zmarszczek.

3. Dzieci. Dając im cukier regularnie jesteś ich pierwszym dealerem. Uzależniasz je od pierwszej w ich życiu używki przez co w życiu dorosłym będą podatne na inne nałogi.

4. Otyłość. Cukier (i ogólnie węglowodany) jest taki. Przez co jemy go zdecydowanie za dużo. To sprzyja otyłości. Nie daj się zwieść współczesnym trendom, które nie nazywają cukrem innych suplementów które go zawierają (ksylitol, erytrol, syrop klonowy z agawy, miód itd)

5. Sport. Uprawiając regularnie sport jesteś w sanie spalić wiele kalorii również zwiększone dawni cukru. Jeśli jednak zjadasz go regularnie stajesz się podatny na kontuzje, tzn. cukier powoduje stany zapalne w organizmie, które organizm nie jest w stanie sam zwalczyć

Pozdrawiam cię serdecznie

Artur Kinasz

Bez krowy – wirtualna wioska zdrowia

Zastanawiasz się jak ogarnąć gotowanie w domu? Od czego zacząć? Jak zaplanować i przygotować posiłki?

Oddaje w twoje ręce gotowiec: 58 stron | 35 przepisów | 7 dni. Szybki i konkretny przewodnik, który na 58 stronach zawiera 35 sezonowych i zdrowych przepisów. To taki praktyczny poradnik, w którym informuję Cię jak poradzić sobie z codziennością i ogarnąć plan żywienia Twój rodziny.

Pozbędziesz się chaosu, zaczniesz planować posiłki. Basic kuchenny pomoże ci z automatu ogarnąć kuchnię i zredukować ilość czasu spędzanego w kuchni.

  • Produkt w promocji
    19,90 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *